6 Nisan 2011 Çarşamba

Ben yine geldim! YA-HA!Geçen dönem ağlayıp mızmızlanıp durdum. İşim yok diye diye. Ama en sonunda bu dönem okulda hocamın bir projesinde çalışmaya başladım. Bunun için de yaklaşık 150 öğretmenle röportaj yapmam gerekiyor. Haftada üç gün İstanbul’un çeşitli yerlerine gidip, binbir şirinlikle önce okula zorla giriyorum (aslında giriyoruz demem lazım, iki kişiyiz), sonra okul müdürlerine yağcılık yapıp kendimizi öğretmenler odasına atıyoruz, orada da öğretmenleri yakalamaya çalışıyoruz. İlk başta yapamayız gibi gelmişti, çünkü öğretmenler ciddiye almadıkları zaman anlatmıyorlar da dertlerini ama nedense çoğu seve seve yardımcı oluyor. Şahsen bana gelseler, o kadar işimin gücümün arasında yarım saatimi ayırmayabilirdim. (Gerçi benzer bir durumda olduğum için, seve seve yardımcı olurum)Çok değişik okullarda çok değişik insanlarla karşılaşıyoruz, çok değişik yorumlar alıyorum. Resmen ufkum genişliyor yavaş yavaş.

Gerçi YGSdeki fiyaskodan sonra, daha büyük sorunlar varken ben nelerle uğraşıyorum da dedim ama ne yapayım ben de elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Bu 150 öğretmenin görüşleri analiz edilip yayınlanacak, bir kaç makale de çıkarırız gibi. Milli Eğitim Bakanlığı’na da gidecek, umarım dikkate alınır. Sanmam ya! Neyse!

Aslında bayağı da bir anime, dizi filan izledim. Onların yorumlarını da yapmak istiyorum ama şimdi değil. Belki bu yazıdan sonra aldığım gazı kaybetmem devam ederim.

Bu aralar Amerikan Futbolu animesi Eyeshield 21 izliyorum. Evet yine spor animesi, ama çok seviyorum napayım. Yine klasik ezik ama bir yandan da onu dövenlerden daha hızlı kaçmasını sağlayan süper hızlı bacaklara sahip bir kahramanımız var. Ama benim adamım takımın beyni şeytan Hiruma. Elinde sürekli silahla havaya ateş açması, takımdaki elemanları deli gibi korkutması, stratejileri ve gerçekten de şeytan gibi tipiyle her seferinde güldürüyor beni sağolsun.

Neyse tanıtmayacağım dedim tanıtmış oldum biraz. Spor animesi seviyorsanız izleyin derim, Usopp’un seslendiği monta karakteri de bonusu.

YA-HA!

5 yorum:

Janoomma dedi ki...

Hoş geldin Rukiye ^^ Gözümüz yollarda kalmıştı vallahi :)

tarih84 dedi ki...

durumunu o kadar iyi anlıyorum ki, benimde yüksekteki danışman hocam doktorasını yapıyor onun için anket uygulaması yapıyorum.belirli takip edilen liseler var oraya gidiyorum çocukları ikna ediyorum allahtan öğretmenler anlayışlı tabi bazı öğretmenler bir ders ankete veriyorsa diğer ders ders anlatmamı işlerini yapmamı bekliyor.birde yğksek derslerinin ödevleri sunuları derken beynim bir dünya durup listelesem asla bitmez ama nasıl yapıyorum nasıl onca şey halloluyor inan bilemiyorum.

kucukrukiye dedi ki...

@janoomma
hoşbulduuuuk:) dediğim gibi umarım yine unutmam bloğumu. ama pek sevindim hemen yorum gelmesine :) ehiehi

@tarih84
evet evet sanırım aynı durumdayız:) salı perşembe dersim var okulda, diğer günler full okul geziyorum. bir de bizim belirli okullarımız yok. allah ne verdiyse elimizde google maps çıktıları geziyoruz:)
röportajlar neyse de onların yazıya dökülüp analiz edilmesi de ellerimizden öpecek. yine de seve seve yapıyorum valla heyecanla şevkle gidiyorum bakalım nereye kadar:))

Suspusningi dedi ki...

kırk yıl arasam iş kadını tipli bir anime karakteri bulamazdım güldüm görünce :)

kucukrukiye dedi ki...

ahahha business woman anime yazıp googleda arattım :))